Search

Kõige kibedam tööaeg

Jõulude tulekuga tulevad paljud inimesed siia Lapimaale talvevõlumaa kogemust saama. Ja meile tähendab see tihedat graafikut. Lausa nii tihedat, et päevad sulavad ühte ning raske on meenutada, mida ma eile täpselt tegin. Oli see nüüd 6 kelguga kohvituur või hoopis väikeste meeskondadega lõunatuur meie baasi Väkkärässe? Sagimine kennelis ja üle jõe Icehotelli juurde on väga tihe, aga väga hästi organiseeritud. Meie kenneli manager Espen saab graafikute planeerimisega väga hästi hakkama, igaüks teab, kus teatud hetkel olema ja mida tegema peab.


Planeerimisdokumendid. Vasakul märgime üles, kes mis koerameeskonnad kui kaugele jooksutas, keskel päevagraafik, paremal klientide nimekiri (1-4 lehte tavaliselt) päevastele tuuridele.

Aga virr-varr on sellegipoolest suur. Panen siia näitena kirja oma 15. Ja 16. detsembri tegevused. Pea meeles, et samal ajal olid kennelis tööl veel 5 giidi, kes osaliselt tegid sama asja mida mina, osaliselt aga tegelesid paralleelselt teiste külalsite ja ülesannetega.


15. detsember

6:00 äratus 7:00 alustame tööd – anname koertele süüa ja koristame aedikud 9:00 sõidutasin külalised üle jõe Icehotellist kennelisse, aitasin ühel grupil oma väikeste meeskondadega tuuri alustada 11:45 lõuna 12:15 alustasin oma 12-liikmelise koerameeskonna rakendamist ja tuuri ettevalmistamist 13:00 kohvituur 14:30 tagasi kennelis, koerte ümberrakendamine väikestesse koerameeskondadesse 16:30 ööbimisega tuur Väkkärässe. Mina sõitsin suure kelguga, peal 4 last. Täiskasvanud sõitsid oma meeskondadega (grupis olid veel 2 giidi, üks kelgul ja üks abiks lumesaaniga) 18:00 koerte lahtirakendamine, paigutamine Väkkärässe, söötmine 19:30 abis köögis õhtusöögi serveerimisel, hiljem koristamisel 23:00 magama! (ööbisin meie baasis Väkkäräs)


Giidide majakese magamistuba Väkkäräs. Hoolimata tagasihoidlikusest ja pikkadest tööpäevadest meeldib mulle Väkkäräs ööbida!

16. detsember

6:30 äratus 7:00 alustame tööd – koerte söök, koristamine 8:00 kiire hommikusöök 8:30 alustame koerte rakendamist meeskondadesse 9:20 sõit tagasi kennelisse 10:30 tagasi kennelis, koerte ümberrakendamine suurtesse meeskondadesse 11:15 lõunatuur tagasi Väkkärässe, mina olin lumesaanil abiks 15:15 tagasi kennelis, külaliste transfeer tagasi Icehotelli 15:30 kelgud korda, tagasi varjualuse alla 16:00 lumesaanidega sõit uuesti Väkkärässe, sest pidime sinna viima 3 lumesaani. 16:20 kiirelt Väkkäras olevad koerad (kes olid seal teise grupi jaoks) pakkida koeraautosse, sõit tagasi autoga kennelisse 17:00 koerad tagasi aedikutesse, õhtusöök neile, rakmete korrastamine

18:30 dušš, õhutsöök

21:00 magama


Niimoodi toome kliendid Icehotelli juurest kennelisse ja viime pärast tuuri tagasi (ca 7 minuti sõit).

Huuhu, millised kaks päeva need olid! Ja need ei ole kindlasti erandid, vaid reeglid jõulude ja uue aasta paiku. Nende kahe päeva jooksul käisin siis Väkkärässe ja tagasi erinevate meetoditega 3 korda. Mäletan, et too esimene kord Väkkäräst tagasi tulles ma ei olnud päris kindel, mis ülesanne mul järgmisena on (ei olnud meie graafikut nii täpselt vaadanud) ning kui kliendid ära läksid ja teised hakkasid samu koeri ümber rakendama teistesse meeskondadesse, siis meenus, et „Fuck, we are going on another trip right away!?“


Hea asi on muidugi see, et kui me läheme Väkkärässe lõunatuurile või siis ööbimisega tuurile, siis toidu pärast me ise muretsema ei pea, Väkkärä köögipersonal valmistab ette nii klientide toidu kui ka annavad meile kiirelt süüa.


Tempo on kiire, päevad füüsiliselt ja mentaalselt väsitavad, aga mulle meeldib. Olla hästiorganiseeritud kaose keskel annab erilise särtsu ning meeskonnatunde, isegi halvastimagatud öö järel (sest üks koer otsustas, et talle Väkkäräs ei meeldi ööbida ning ulus terve öö) on tuju kõrgel!


Kohvituuri sihtkoht - Poimonen kota. Ca 30 min sõitu, siis teeme kiirelt kotas tule üles, keedame kohvi ja teed, pakume kooki; ning seejärel sama teed pidi tagasi.
Kohvipausi ajal ootavad koerad rahulikult (ja mõnikord mitte rahulikult, terve aeg haukudes ja uludes :D )
Poimonen kota seestpoolt.
Ruby ja Pöbel kohvituuri pausil oma meeleolu näitamas :D Mõnikord lähen meie kõige lihtsamale tripile (kohvituurile) hea meelega, sest reis on tõepoolest lihtne. Teinekord on aga külistest juba kõrini ning hing ihkaks keerulisemaid ja huvitavamaid radu. Ilmselt on koertel sama tunne :D

0 views
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok

© 2020 Maiu Takes a Hike