Search

Meie naaber ja koostööpartner Jäähotell


Üle Torne jõe, ca 2km kaugusel kui koertega üle jää sõita, asub kuulus Jäähotell (Icehotel), mis ehitati Jukkasjärvi külasse, Torne jõe kaldale esimest korda 30 aastat tagasi. Jää võetakse siitsamast Torne jões, iga aasta on hotellil uus disain ja elu. Selleks, et esimeste külmadega saaks hotelli kohe ehitama hakata, saetakse suured 1x1x2m suurused jääblokid jõejääst välja juba eelneva talve lõpus. Üle suve need hoiustatakse suures külmhoones/laos ning tavaliselt novembris hakkab ehitus pihta. Hotelli ehituseks kulub ca 2 kuud, paar nädalat enne Jõule avatakse see külalistele.


Meie kennel teeb Jäähotelliga tihedat koostööd. Hotelli kaudu on külalistel võimalik erinevaid tegevusi broneerida ning üheks nendeks on kelgukoerasõit. Kavas on erineva pikkusega sõidud: 1,5h kohvituur, 4h lõunatuur või ööbimisega tuur. Paaris päevadel teeme neid tuure meie, paaritutel päevadel teeb neid tuure meist ca 6km kaugusel asuv naaberkennel.


Ühel vabal päeval võtsime mina ja Klara (kenneli omaniku 17-aastane tütar) ette käigu Jäähotelli, et näha, mida jääkunstnikud see aasta hotelliga teinud on.


Aatrium
Koridorid
Tseremooniahall
Santorini saarest inspireeritud tuba
Kudumitest inspireeritud tuba
Detail kasslastest inspireeritud toast
Virmalistest inspireeritud tuba
Detail allolevast jääskulptuurist

Kuigi terve hotell on tehtud lumest ja jääst, on tegemist siiski hotelliga ning seega peab jälgima kõiki hotellide reegleid, sh tulekustutid ning suitsualarmid tubades.
Jääbaar
Terviseks!


0 views
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok

© 2020 Maiu Takes a Hike